Витинаємо лазером на вишивальних машинах RiCOMA

вышивка лазерным резаком на вышивальной машине

У журналі Швейное Дело и Мода”, №7, 2016  опублікована стаття про роботу лазерів на вишивальних машинах RiCOMA.

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ?

Вирізаємо лазером на вишивальних машинах RiCOMA. На питання відповідає Василь Алєксєєв, співробітник офіційного представництва RiCOMA International Corporation в Україні.

Які види робіт можна виконувати за допомогою лазерного різака?

 Необхідність вирізати тканину після або прямо в процесі вишивки була завжди. Є декілька дуже популярних видів вишивальних робіт, в яких потрібно вирізати тканину. Вишивка шевронів для військової форми, на сьогоднішній день в Україні, мабуть, найпопулярніший з них. Коли вишивка шеврона повністю закінчена нам необхідно його акуратно вирізати, що називається «в край», і це найпростіше для чого можна використовувати лазер RiCOMA. Я кажу «найпростіше» тому, що при цьому виді використання лазера, тканину (або кілька шарів тканини), і флізелін, прорізаються наскрізь. Теж саме буде відбуватися, коли ми будемо виконувати декорацію способом рішельє. Тільки тут ми спочатку використаємо лазер, виріжемо отвори потрібної форми, а потім вишивкою закриємо вирізані краї тканини.

Інший популярний напрямок використання промислових вишивальних машин з лазерним різаком – аплікація. При роботі в цій техніці ми повинні спочатку нашити одну тканину на іншу, а після вирізати верхню тканину за формою майбутньої аплікації, жодним чином не пошкодивши лазером нижню тканину. Лазерне обладнання  RiCOMA легко справляється і з таким завданням. Вся справа в тому, що глибина роботи лазера (або його сила) в цьому пристосуванні дуже легко регулюється.

Як запрограмувати лазер?

 Кожна людина, яка займається вишивкою на вишивальній машині, знає, що машина вишиває малюнок з вишивального файлу. Такий вишивальний файл розробляється у спеціальному програмному забезпеченні і заноситься в пам’ять машини. Для створення таких файлів існує цілий ряд програмних продуктів, в якому з них працюєте Ви, значення не має. Для створення вишивальних файлів в такому ПО, використовуються різні кольори, і «інструменти» або, просто, види строчок і заливок (пряма строчка, зигзаг і т.д.). Робота лазера, форма по якій буде виконано вирізування, задається в тому ж ПО звичайною прямою строчкою окремим кольором. І все! Встановлюючи такий файл для роботи на вишивальної машини RiCOMA, в меню машини необхідно просто поставити, що даний елемент, з усього файлу, ми вирізаємо лазером, а не вишиваємо.

Як лазер встановлюється на машину?

Тепер трохи про технічну сторону. Сьогодні вже можна сміливо сказати, що вишивальні машини RiCOMA чудово зарекомендували себе по всій Україні завдяки своїй якості. Так ось, вишивальна машина з лазерним різаком RiCOMA, це звичайна, добре знайома, одно або багатоголова промислова вишивальна машина на яку встановлено додаткове обладнання. Лазерна установка складається з п’яти основних систем. Лазерний блок, генерує пучок лазера, яким ріжеться тканина. Система управління лазерним блоком. Система водяного охолодження лазерного блоку. Компресор, для вдування повітря в робочу зону. Витяжка, для витягування диму з робочої зони. На кожну голову машини кріпиться трубка з лінзою, до якої пучок лазера підводитися через оптичне волокно. Кажу про це для того, щоб читачеві стало зрозуміло, що безпосередньо до машини кріпиться невелика деталь розміром зі звичайний маркер, що дає можливість максимально використовувати розміри п’ялец або бордюрної рами для роботи лазера.

Все інше обладнання: безпосередньо сама лазерна установка, компресор, витяжка, блок водяного охолодження, блок управління глибиною роботи лазера і т.д., знаходяться на спеціальній підставці позаду і вище вишивальної машини. Лазерна установка і вишивальна машина, з’єднані тільки гнучкими трубками повітропроводів, електричними дротами і гнучким оптичним проводом. Таке розташування оберігає все обладнання лазерної установки від вібрації, яку створює під час роботи вишивальна машина.

Як навчитися працювати на вишивальній машині?

 Навчання роботі на вишивальних машинах RiCOMA і їх обслуговуванню безкоштовне. При купівлі будь-якої промислової вишивальної машини в офіційному представництві RiCOMA клієнт отримує безкоштовну доставку обладнання по Україні, безкоштовну установку і запуск обладнання, безкоштовне навчання персоналу роботі на машині і її технічному обслуговуванню. Все це також відноситься і до додаткового обладнання, лазера, приладів для вишивки блискітками і пришивання шнура, пристосуванню для вишивки на бейсболках і т.д.

Де можна побачити, ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ?

 Ми, як офіційне представництво RiCOMA International Corporation в Україні, постійно беремо участь в галузевих виставках. Найближча виставка, на якій обладнання RICOMA буде широко представлено з усіма додатковими пристосуваннями, в тому числі і з лазером, відбудеться 7-9 вересня в Києві у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза». Також в нашому торговому залі при головному офісі у Львові, постійно виставлені кілька моделей промислових і побутових вишивальних машин RiCOMA і ми завжди можемо відшити ваш дизайн для тесту. Ну і звичайно постійно поповнюється колекція фотографій і відеороликів на нашому сайті, на нашій сторінці в facebook, і на каналі «RICOMA Україна» в YouTube.


Василь Алєксєєв

Автор статтіВасиль Алєксєєв, провідний менеджер офіційного представництва RiCOMA International Corporation в Україні. Має 15-річний досвід продажів та обслуговування вишивальних машин. Автор статей у фахових журналах та періодичних виданнях.


Схожі статті:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *