Промислова вишивальна машина. Як вибрати вишивальну машину і не помилитися. Вибір одноголової машини

Існує декілька критеріїв вибору промислової машини для вишивки. При чому не всі параметри вибору однакові для одноголової і багатоголової машин. Розберемося, як вибрати промислову одноголову вишивальну машину.

Вибір виробника вишивальної машини

У світі існує не так багато виробників вишивального обладнання. Основними є Barudan(Японія), Tajima(Японія), Ricoma(США), Melco(США), ZSK(Німеччина). Звичайно існує певна кількість китайських виробників, але вони фактично не представлені на світовому ринку і не вартують уваги з погляду на якість і надійність обладнання, хоча такі машини суттєво дешевші. Крім того ті моделі китайських вишивальних машин, що пропонуються в Україні не мають належної технічної підтримки, тому що їх пропонують компанії, які не спеціалізуються на продажі і обслуговуванні вишивальних машин. Промислова вишивальна машина – це складний механізм з електронним керуванням, вузли якого працюють на високих швидкостях. До вибору такого обладнання необхідно ставитися відповідально. Треба розуміти, що тільки потужні міжнародні виробники, що мають офіційні представництва в Україні, володіють ресурсами для забезпечення технічного обслуговування та підтримки клієнтів. Крім того лише провідні компанії можуть собі дозволити мати у наявності широкий вибір моделей промислових вишивальних машин. Також треба розуміти різницю між обладнанням відомого світового виробника, що зібране на власному заводі в Китаї та обладнанням китайських виробників. Майже всі світові виробники вишивальних та швейних машин, як і переважно будь-якого обладнання зараз збирають машини у Китаї. Це зумовлено більш дешевою робочою силою (хоча на даний момент зарплати на китайських заводах провідних виробників досить високі), і лояльнішою системою оподаткування для виробників, і ціною на землю у Китаї.  Але в будь-якому разі, якщо це обладнання відомого виробника, то можна бути впевненим, що весь процес виробництва налагоджений відповідно світових стандартів, він контролюється інженерами високої кваліфікації, і якість такого вишивального обладнання не викликає сумнівів. У той самий час місцеві китайські виробники не можуть забезпечити своєму обладнанню необхідну якість і можливості. Це пов’язано і з недостатньо розвинутою технологією в галузі вишивального обладнання, і з низькими стандартами якості, і з тим, що зазвичай, у Китаї сьогодні завод робить вишивальні машини, а завтра якесь інше обладнання і так далі. Перед покупкою необхідно пошукати інформацію про виробника машини, зайти на офіційний сайт, переконатися у наявності офіційного представництва в Україні. Варто подивитись чи має цей виробник мережу дистриб’юторів по світу і наскільки вона широка.

Основні характеристики одноголової вишивальної машини

Після того, як ви визначилися з виробником, необхідно звернути увагу на можливості вишивальної машини. Основними характеристиками є поле вишивки, кількість голок, швидкість, обсяг пам’яті вишивальної машини, її комплектація.
Звичайно чим більшим є поле вишивки – тим більші можливості машини і її продуктивність. На великому полі можна розкласти одразу декілька деталей і зекономити час на перезап’ялюванні. Чим більше поле вишивки, тим більші дизайни ми можемо вишивати за раз. Варто розглядати моделі з полем вишивки не менш ніж 500*300мм. Крім того варто звернути увагу чи є можливість розширити поле вишивки. Наприклад у моделі Ricoma SWD-1501-8S  стандартне поле вишивки 800*500мм. Але є можливість придбати додатково комплект для переналагодження машини на поле 1200*500мм. Таке поле вишивки дає фактично необмежені можливості. Можна вишивати навіть прапори і фелони для церковного одягу.

Наступним важливим параметром є кількість голок. Якщо побутові машини в основному одноголкові, то промислові вишивальні машини в цілому мають 12 або 15 голок. Існують 20-голкові машини, наприклад, Ricoma RCM-2001-8S. Деякі виробники також роблять 9-тиголкові моделі (Barudan BEKT-S901), але ця кількість недостатня для багатьох видів робіт. Річ у тім, що кількість голок збільшити неможливо. Якщо у Вас 9-тиголкова вишивальна машина, а треба виконати замовлення, де є 12 кольорів, то доведеться перезаправляти нитки. Тобто відшили 9 кольорів, зняли 3 нитки і заправляєте 3 нових кольори. Це досить суттєво збільшує час вишивки. Знижується продуктивність, особливо якщо необхідно виконати велику кількість вишивок. До того ж це просто незручно. Оптимальними є моделі з 15-ма голками. 20-голкові вишивальні машини використовуються для дизайнерських вишивок, вишивки картин тощо.

Більшість промислових одноголових вишивальних машин мають максимальну швидкість 1000 ст/хв., деякі виробники пропонують моделі зі швидкістю 1200ст/хв.. Треба сказати, що в середньому швидкість, на якій вишиває машина – це 800-900ст/хв., але чим більша максимально можлива швидкість  – тим більший ресурс вишивальної машини.

Що стосується обсягу пам’яті, то здавалося б чим він більший – тим краще. Але насправді немає необхідності тримати в пам’яті машини велику кількість дизайнів. Оптимальним є обсяг у 20-30млн. стібків. Це 200-300 великих дизайнів вишивки.

Дужа важливою при виборі вишивальної машини є її комплектація. Обов’язково необхідно дізнатися, які комплектуючі та аксесуари ідуть в комплекті до вишивальної машини. Тому що зазвичай ці додаткові опції досить дорогі. І Ви розраховуючи на певну ціну машини будете змушені платити більше, щоб придбати необхідні комплектуючі. Наприклад, яка користь від великого поля вишивки, якщо немає можливості їм скористатися внаслідок відсутності необхідних п’ялець? Завжди запитуйте, яка кількість п’ялець іде в комплекті з машиною, чи є бордюрна рама для великих дизайнів, чи є пристрій для вишивки на кепках. Які запчастини і інструменти ідуть в комплекті до вишивальної машини.

Отже такими є основні критерії вибору промислової одноголової вишивальної машини. Завжди звертайтеся до офіційних представників виробника. Вам нададуть вичерпну інформацію стосовно усіх перелічених характеристик і це дасть Вам змогу зробити правильний вибір.