Рукавна чи плоска? Чим відрізняються промислові багатоголові вишивальні машини

багатоголові вишивальні машини Рікома

Як вибрати багатоголову вишивальну машину? В першу чергу треба визначитися, яка саме багатоголова вишивальна машина потрібна. Промислові вишивальні багатоголові машини бувають  двох типів: з «рукавною» платформою і з плоскою платформою. Основною відмінністю цих моделей є можливість вишивки на готових виробах і кепках.

Промислові багатоголові рукавні вишивальні машини (tubular)

Вишивальні машини даного типу мають так званий «рукав» (рукавну платформу), у якому знаходиться човник.  Стіл у рукавних вишивальних машинах знімається, відповідно залишається рукавна платформа і з’являється можливість надягати на неї готовий виріб або кепку.

Такі промислові багатоголові вишивальні машини можуть вишивати і на п’яльцях, і на бордюрній рамі, і на кепках. Моделі американської компанії Ricoma, наприклад серії CHT2, стандартно комплектуються і п’яльцями, і бордюрною рамою, і пристроями для вишивки на кепках (capframe).

Промислові багатоголові вишивальні машини з рукавною платформою порівняно компактні. Наприклад, Ricoma CHT2-1206 у довжину 3560мм, а у глибину у транспортному вигляді 900мм (1100мм – у робочому). Ці моделі мають колеса і їх легко пересувати по приміщенню. Стандартні моделі промислових вишивальних машин Ricoma мають поле вишивки 400*450мм на кожній голові, також можливо замовити машини з полем 450*500мм. Зазвичай такого поля достатньо для більшості вишивальних завдань. Такі розміри поля вишивки пов’язані з особливостями конструкції рами машин з рукавною платформою. При таких параметрах вишивка буде найбільш стабільною.

Промислові багатоголові вишивальні машини з плоскою платформою (flatbed)

В таких машинах інакша конструкція стола і рами, та інша система переміщення тканини. Стіл в вишивальних багатоголових машинах з плоскою платформою не знімається. Він є стаціонарним і до нього кріпиться система переміщення тканини (двигуни, направляючі тощо). Бордюрна рама є незйомною, при необхідності вишивки на п’яльцях, вони кріпляться безпосередньо до рами. Сама станина машини є важкою і капітальною. Всі ці особливості дають змогу зробити велике поле вишивки. Наприклад, промислові багатоголові вишивальні машини з плоскою платформою серії Ricoma FHS мають стандартно поле вишивки на кожній голові 400*680мм. Максимально можна замовити поле 1200*1500мм. Довжина машин з плоскою платформою може досягати 12 м, а кількість голів до 20-ти.

Яку багатоголову вишивальну машину вибрати?

Отже, машини з рукавною платформою більш універсальні, їх можна використовувати для вишивки на будь-яких виробах. Машини для вишивки з плоскою платформою можуть вишивати тільки на крої, на площині, але вони є дешевші і мають більше поле вишивки.

В модельному ряді компанії Ricoma є широкий спектр як рукавних машин, так і машин з плоскою платформою. Основними є серії CHT2 та FHS. Рукавні машини можуть мати максимально 12 голів, машини з плоскою платформою – до 20-ти.

Спеціалісти офіційного представництва Ricoma в Україні завжди готові допомогти зробити вибір багатоголових вишивальних машин і порадити найбільш підходящу модель в залежності від специфіки виробництва.


Василь Алєксєєв

Автор статтіВасиль Алєксєєв, провідний менеджер офіційного представництва RiCOMA International Corporation в Україні. Має 15-річний досвід продажів та обслуговування вишивальних машин. Автор статей у фахових журналах та періодичних виданнях.


Схожі статті: