Спецодяг та уніформа. Застосування вишивки.

Одним з напрямків використання вишивки є виготовлення спецодягу та уніформи. Такі види одягу мають великий попит. Нанесення логотипів на спецодяг є популярним видом брендування. Уніформа для персоналу потрібна в багатьох сферах діяльності, таких як:

  • уніформа для кухарів
  • уніформа для офіціантів
  • медичний одяг
  •  уніформа для охорони
  • уніформа для перукарів 
  • уніформа для продавців

При пошитті спецодягу застосовується вишивка логотипів та шевронів. Компанії, які замовляють для своїх співробітників спеціальний робочий одяг зазвичай замовляють і його брендування. Тобто на одязі за допомогою вишивки чи друку наноситься:

  • логотип компанії
  • контактні дані
  • прізвище співробітника

Це може бути як нанесення простого напису, так і вишивка логотипів з багатьма складними елементами.

Особливості нанесення логотипів на спецодяг

Майже кожен клієнт хоче замовити спецодяг з логотипом. Та вишивка на спецодязі має деякі особливості при виготовленні. Зазвичай для пошиття таких виробів використовуються  важкі тканини, а вишивка має бути довговічною, стійкою до зношення. Для створення такої вишивки необхідно використання якісного і надійного вишивального обладнання, а також правильний підбір ниток. Для використання на важких матеріалах система переміщення тканини на вишивальній машині має бути дуже надійно і точно зроблена. Найкращим варіантом є коли вишивальна машина має систему переміщення на базі високоточних рейок  з лінійними підшипниками. Також важливим є якість і конструкція двигунів машини, вони мають впоратися з важкою тканиною. Щодо вибору ниток, то найкраще зупинитися на поліестерових нитках. Такі вишивальні нитки є міцними і досить стійкими до зовнішніх факторів.

Важливою є також розробка дизайну вишивки. Він може бути досить щільний, тому що цупка тканина добре тримає нитку, але слід враховувати що щільність стібків робить і без того тверду тканину ще більш важкою для проколу голки.

Останнім часом популярним стає використання люмінісцентних ниток. Це нитки, що набирають енергії  поки знаходяться на світлі і потім в темноті світяться.

Брендування уніформи

Окремо слід відзначити такий вид брендування як вишивка на уніформі. Це і одяг для кухарів, медичний одяг чи уніформа для салонів краси. Там часто необхідно вишивати складні малюнки логотипів  і іноді на складних для вишивки тканинах.

Поради виробникам спецодягу та уніформи

Фахівці офіційного представництва американської компанії Ricoma в Україні мають великий досвід налагодження вишивального обладнання для вишивки на спецодязі та виготовлення уніформи, і готові поділитися ним. Також наші спеціалісти завжди допоможуть в питаннях технології вишивки на будь-яких, навіть найскладніших матеріалах, при підборі обладнання для брендування спецодягу та уніформи.

Часто виробники спецодягу з осторогою відносяться до того, щоб освоїти вишивку своїми силами і замовляють цю послугу «на стороні». Але такий підхід до пошиття робочого одягу не завжди виправданий. Вишивка є дуже популярним видом оздоблення і зазвичай підприємства, які надають послуги вишивки є досить завантажені, крім того не всі хочуть переналаштовувати обладнання на важкі тканини спецодягу. Таким чином не завжди виробникам спецодягу і уніформи вдається отримувати замовлення в строк і з відповідною якістю. А для будь-якого клієнта завжди дуже важливим є отримати спецодяг від виробника вчасно. Тому завжди варто задуматися про придбання обладнання для вишивки, щоб убезпечити себе від таких проблем. Маючи в своєму розпорядженні власну вишивальну машину можна бути впевненим, що вишивка буде виконана вчасно і якісно. А фахівці Ricoma Україна завжди допоможуть налагодити процес вишивки на підприємстві.

 


Олександр Якимович

Автор статтіОлександр Якимович, керівник офіційного представництва RiCOMA International Corporation в Україні. Має 15-річний досвід в організації вишивального бізнесу та обслуговуванні вишивальних машин. Ведучий авторських семінарів і майстер-класів по вишивальному бізнесу. Автор статей з відповідної тематики.


Схожі статті: