Якість вишивальної машини. Чому варто платити більше

якість вишивальної машини

На ринку України зараз можна побачити досить багато пропозицій промислових вишивальних машин. Це і промислове вишивальне обладнання відомих світових виробників, таких як Ricoma (США), Tajima (Японія), Barudan (Японія). В той самий час на різних сайтах присутні і вишивальні машини з невідомими назвами і походженням. Зазвичай ці машини для вишивки дешевші, ніж вишивальне обладнання світових лідерів і це природно. Нумо розберімось чому.

Що таке вишивальна машина

Який принцип роботи вишивальної машини? Спочатку ми зап’ялюємо тканину у п’яльця або у бордюрну раму, потім за допомогою панелі керування ми обираємо дизайн вишивки, який хочемо вишити, виставляємо його параметри (положення у полі вишивки, почерговість кольорів тощо). Далі даємо машині команду вишивати. За допомогою голки і човника утворюється стібок, пантограф рухає п’яльця або бордюрну раму вправо-вліво і вперед-назад і на тканині утворюється вишивка. Цими рухами керують електронні блоки машини. Здається нічого складного. Але це насправді не так!

На якість вишивки і довговічність обладнання безпосередньо впливає якість всіх комплектуючих вишивальної машини. Це і електроніка машини і механічна частина. Навіть аксесуари мають значення. Наприклад, якщо п’яльця чи бордюрна рама зроблені з відповідних матеріалів і з відповідною якістю, то тканина буде добре триматися, що є важливим фактором при вишивці.

Електроніка вишивальної машини

У файлі з дизайном вишивки знаходиться інформація про стібки, проколи голки, зміни кольорів, рух пантографа та інше. Програмне забезпечення вишивальної машини бере інформацію з цього файлу і за допомогою електронних блоків керує двигунами, що приводять у рух механізми вишивальної машини.

Щоб машина якісно вишивала, програмне забезпечення електроніки має бути досконалим, у іншому випадку машина буде давати збої і вишивка не буде якісною. Панель керування має бути зрозумілою для оператора і зручною в роботі. Звичайно, якісне програмне забезпечення – це дорога опція, яку пропонують тільки  відомі виробники.

Механічна частина вишивальної машини

Промислова вишивальна машина – це складний механізм, у якому багато вузлів працюють на високих швидкостях, відповідно, якість матеріалів, з яких виготовлені деталі та якість виготовлення самих деталей має бути дуже висока, в іншому випадку машина буде працювати не довго і не якісно. Механіка вишивальної машини приводиться в рух за допомогою двигунів. У машин високого рівня це серводвигуни, у машин низького рівня – це крокові двигуни, які в рази дешевші. Але якість вишивки, її точість напряму залежать від двигуна. Серводвигун працює дуже стабільно і точно, кроковий двигун не може забезпечити необхідну точність роботи. Наприклад, якщо використовуються крокові двигуни на переміщення пантографа, то вишивальна машина не зможе якісно робити візерунки «хрестиком».

Велику роль відіграє конструкція машини загалом, її збалансованість. Наприклад, деякі китайські заводи роблять копії американських вишивальних машин Ricoma. Вони зовні віддалено нагадують оригінал, але якщо придивитися уважніше, то можна помітити різницю буквально у всьому. Це і якість фарбування корпусу, і  інший монітор керування, і конструкція голови тощо. Кожна деталь відрізняється. Якщо оригінальне промислове вишивальне обладнання Ricoma вишиває на великих швидкостях в 900 – 1000 ст/хв. без вібрацій і надмірного шуму, то всі дешеві китайські копії вже на швидкості 800 ст/хв. працюють нестабільно з шаленою вібрацією і шумом. Особливо це стає помітним через декілька місяців використання, коли з’являються деформації неякісних деталей.

Запасні частини до промислових вишивальних машин

Будь-яка промислова вишивальна машина має витратні  запчастини, які вимагають заміни в певний період. Наприклад, ножі обрізки нитки. З часом, особливо, якщо використовувати поліестерову і тим більше металізовану нитку ножі затуплюються. Якісні вишивальні машини не вимагають заміни жодних запчастин крім витратних протягом тривалого часу навіть при  цілодобовій роботі (звичайно якщо забезпечується правильна експлуатація і сервіс вишивального обладнання).

У той самий час у машин нижчого рівня більшість запчастин дуже швидко стають витратними. І тут постає наступна проблема. Якщо вишивальна машина відомого виробника, то надавши офіційному представництву інформацію щодо машини (модель і серійний номер), та яка саме запасна частина потрібна, можна бути впевненим, що отримаєш деталь, яка точно підійде і буде добре працювати. У випадку з машинами невідомого походження ситуація набагато складніша.

По-перше, більшість дешевих виробників обладнання виготовляють його не постійно, а відповідно до замовлень, а часто навіть перекупляють у когось іншого ще дешевше. Внаслідок цього існує можливість взагалі не отримати необхідної запчастини, тому що кожен раз модель машини може відрізнятися.

По-друге, навіть якщо запчастина і прийде, то вона може не підійти, тому, що зазвичай обладнання, на якому виговляються дешеві запчастини не може задовільнити стабільності параметрів деталей, тобто запасна деталь буде відрізнятися від тої, яка стояла на машині. Дужа часто продавці обладнання низької якості переконують, що до їх машин підходять запчастини від Ricoma чи Tajima. І іноді це дійсно так, тому що всі ці машини є копіями Ricoma чи Tajima, але в більшості випадків деталі схожі тільки зовні, але по параметрам не підходять.

Як вибрати якісну вишивальну машину?

Будь-яка вишивальна машина, і якісна від відомого виробника, і машина низького рівня від no name коштують недешево. Звичайно різниця в ціні одних і других є, але треба розуміти, що витрачаючи певну суму на промислове вишивальне обладнання невідомого походження Ви ризикуєте цими коштами і дуже вірогідно, що вони будуть змарновані. Купуючи вишивальну машину від світових виробників, Ви завжди можете бути впевнені, що обладнання буде якісне, буде стабільно працювати і швидко окупиться.

Вишивальна машина заробляє гроші тоді , коли працює. Якщо вона простоює внаслідок нестачі запчастин, або робить брак внаслідок неякісної конструкції, або не може задовільнити вимог по якості вишивки чи швидкості і продуктивності, то це суцільні витрати, а не економія.

Як переконатися, що промислове вишивальне обладнання, яке пропонується, є якісним і від відомого виробника? По-перше, треба просто набрати назву вишивальної машини у пошуку англійською. Наприклад, Ricoma embroidery machine. Якщо ви бачите, що дана марка існує тільки на українських сайтах, то це явно обладнання сумнівної якості. Якщо ця торгова марка представлена тільки на китайських торгових сайтах то це теж вказує на низький рівень вишивальних машин.

По-друге, треба просто зателефонувати і поспілкуватися з менеджером компанії. Якщо Вам будуть пропонувати загальні фрази то варто задуматися, чи працювати з такими продавцями обладнання. Кваліфікований персонал у продавця – ознака якісного обладнання. Вам мають запропонувати технічні характеристики вишивальних машин, допомогти порадами з технології та інше.

Світові виробники представлені в багатьох країнах світу, у них якісно створені міжнародні сайти. Такі виробники дуже відповідально ставляться до сервісу свого обладнання, до того, щоб різні моделі вишивальних машин були в наявності у представництвах, щоб там працювали кваліфіковані спеціалісти.

У світі не так багато компаній виготовляють промислові вишивальні машини. Кожна з цих компаній має однаковий підхід до створення представництв у інших країнах: одне представництво на країну.

Спеціалісти українського представництва компанії Ricoma завжди готові надати консультації і допомогу з будь-яких питань стосовно вишивального обладнання та технології вишивки.


Олександр Якимович

Автор статтіОлександр Якимович, керівник офіційного представництва RiCOMA International Corporation в Україні. Має 15-річний досвід в організації вишивального бізнесу та обслуговуванні вишивальних машин. Ведучий авторських семінарів і майстер-класів по вишивальному бізнесу. Автор статей з відповідної тематики.


Схожі статті: