Комп’ютерна вишивка: особливості та переваги

компьютерная вышивка

Один із найпопулярніших видів декорування текстилю зараз — це комп’ютерна вишивка. Використовуючи можливості програмного забезпечення та спеціального обладнання, вдається створювати унікальні, реалістичні візерунки на будь-яких матеріалах. А також втілювати в реальність креативні задумки. Тож сьогодні поговоримо про всі можливості комп’ютерної вишивки, розглянемо її головні особливості.

Переваги якісної комп’ютерної вишивки

Машинна комп’ютерна вишивка — це процес створення візерунків і зображень на тканині за допомогою комп’ютерного програмного забезпечення та спеціального обладнання. Висока точність і якість – переваги, про які слід говорити насамперед. Комп’ютерна вишивка допомагає наносити на тканину орнаменти, зображення будь-якої складності, в точності передаючи кожен відтінок і найтонші лінії. Вишиваючи вручну або на обладнанні старого зразка, такий результат був практично неможливим.

Крім того, якісна вишивка комп’ютерна — це:

 • Широкий вибір кольорів та візерунків. За допомогою програмного забезпечення ви можете вибирати з величезної кількості відтінків, орнаментів, що дає можливість створювати унікальні та оригінальні дизайни.
 • Економія часу і зусиль. Складні візерунки тепер створюються швидше, легше.
 • Унікальний дизайн. Комп’ютерна вишивка дозволяє створювати індивідуальні дизайни, персоналізовані вироби, втілюючи в реальність найрізноманітніші задуми.

Прилад для вишивки на комп’ютері відкриває широкі можливості для збереження візерунків у пам’яті, автоматичного підбору відтінків і автоматизації рутинних процесів. Це незамінні переваги як для малого текстильного бізнесу, так і для масштабних швейних підприємств.

Особливості процесу комп’ютерної вишивки

Для того, щоб освоїти комп’ютерну вишивку, вам знадобиться зовсім небагато часу: впорається навіть новачок. Загалом, процес виглядає так:

 • Створення дизайну. Самостійно або з використанням бібліотеки готових візерунків.
 • Підготовка тканини. Процес може містить в собі обрізання країв, натяг матеріалу на спеціальний ободок і нанесення маркування.
 • Налаштування обладнання під відповідні параметри дизайну, такі як кольори, розміри та типи стібків.
 • Вишивка. Після налаштування обладнання починається процес вишивки. Обладнання автоматично прошиває тканину відповідно до дизайну, використовуючи різні кольори та типи стібків.
 • Фінішна обробка. Після закінчення вишивки тканина має бути професійно оброблена. Це означає видалення залишків ниток, прання і прасування.

Ось і все: виріб готовий! Залежно від продуктивності обладнання, комп’ютерна машинна вишивка дає змогу виконувати 10-ки й сотні одиниць товару на день. Витрачаючи, при цьому, мінімум зусиль. Оскільки всі процеси – автоматизовані.

ВИШИВКА НА ТКАНИНІ

вышивка на ткани

Традиційний спосіб декорування текстилю, який отримав нове дихання з появою комп’ютерної вишивки. Апарат для вишивки на тканині можна використовувати для різних матеріалів, таких як льон, бавовна, шовк, оксамит і навіть шкіра.

Комп’ютерна вишивка на тканині може бути виконана в різноманітних стилях, від класичної та ретро до сучасної та авангардної.

ВИШИВКА НА ОДЯЗІ

Комп’ютерна вишивка на одязі — чудовий спосіб додати оригінальності та індивідуальності своєму гардеробу. Апарат для вишивки на одязі дає змогу вишивати на:

вышивка на одежде

 • Джинсах. Візерунки, квіти, геометричні орнаменти або тварини — вишивка на джинсових тканинах знову стала популярною.
 • Футболках. Ви можете вишити на футболці свою улюблену цитату або зображення, яке відображатиме вашу індивідуальність.
 • Куртках. Куртки також можуть бути прикрашені різними мотивами, включаючи рослинні візерунки, геометричні фігури або тварин.
 • Сукнях. Сукні можуть бути прикрашені вишивкою: красивими візерунками, стразами паєтками. Комп’ютерне вишивання тут — незамінне.
 • Сумках. Сумки також є відмінним об’єктом для вишивки. Можна вишити на сумці свій улюблений квітковий візерунок, геометричні фігури, етновишивку.

Орнамент може бути виконаний у будь-якому стилі, кольорі: все залежить тільки від вашої фантазії та смаку.

ВИШИВКА НА КЕПКАХ

Це чудовий спосіб додати індивідуальності та стилю вашому головному убору. На кепках найчастіше вишивають:

вышивка на кепках

 • ініціали або ім’я;
 • квітковий візерунок;
 • геометричні фігури;
 • тварин;
 • логотипи, якщо йдеться про брендовані кепки.

Крім кепок, прикрасити вишивкою можна й інші головні убори: панамки, капелюхи. Тут усе залежить від вашої фантазії та смаку. Апарат для вишивання нашивок дає змогу легко брендувати та декорувати головні убори.

Апарат для вишивки: поради щодо вибору

Якщо ви вирішили купити машину для комп’ютерної вишивки, важливо бути особливо уважним. Враховуйте:

 • Розмір робочого поля. Якщо ви плануєте вишивати великі проєкти, то потрібно вибрати апарат із відповідним робочим полем.
 • Кількість голок. Велика кількість голок дає змогу вишивати кілька кольорів одночасно.
 • Функціональність та додаткові можливості вишивального обладнання. Наприклад, деякі машини поєднують вишивальні та швейні функції.
 • Вартість. Якісні апарати для вишивки не можуть коштувати надто дешево, але переконайтеся, що обраний вами апарат відповідає вашому бюджету.
 • Бренд. Обирайте відомих виробників, адже вони часто пропонують гарантію на свою продукцію та мають хорошу репутацію.
 • Відгуки покупців. Прочитайте відгуки про обрані вами апарати, щоб дізнатися, які проблеми виникають в інших користувачів і як вони вирішуються.

На українському ринку особливою популярністю користуються промислові вишивальні машини ТМ Ricoma. “Рікома” — виробник вишивальних машин з більш ніж 20-річним досвідом. Компанія спеціалізується на виробництві вишивальних машин для промислового та домашнього використання. Однією з головних переваг вишивальних машин Ricoma є великий набір функцій та налаштувань, що дають змогу створювати різні види вишивок. Прилад для вишивки гладдю, хрестиком чи бісером – виробник пропонує найрізноманітніші варіації.

 • Замовте свою вишивальну машину Ricoma просто зараз!

Бажаєте обрати обладнання для комп’ютерної вишивки, яке підійде саме вам? Фахівці компанії “Рікома” із задоволенням допоможуть це зробити. Ми знаємо про вишивальні машини все. Щоб отримати експертну консультацію, телефонуйте нам або залишайте заявку на зворотний зв’язок!


Олександр Якимович

Автор статтіОлександр Якимович, керівник офіційного представництва RiCOMA International Corporation в Україні. Має 15-річний досвід в організації вишивального бізнесу та обслуговуванні вишивальних машин. Ведучий авторських семінарів і майстер-класів по вишивальному бізнесу. Автор статей з відповідної тематики.


Схожі статті: