Бездоганна якість машинної вишивки. Рекомендації «Ricoma Україна»

качество вышивальные машины Рикома

Прибутковість вишивального бізнесу, у першу чергу, залежить від рівня якості надання послуг з оздоблення та декорування одягу, аксесуарів, предметів інтер’єру машинною вишивкою, тим більше в умовах росту конкуренції на цьому ринку, яка спостерігається в останні роки. У цій статті фахівці «Рікома Україна» зібрали основні рекомендації, дотримуючись яких Ви досягнете відмінної якості готових вишитих виробів.

Щоб забезпечити якість машинної вишивки, яка задовольнятиме запити клієнтів, необхідно враховувати одразу декілька чинників. Розглянемо їх детально. Йдеться про професійну розробку дизайну, тобто вишивального файлу; добротність витратних матеріалів – ниток і стабілізаторів; кваліфікацію оператора і, звичайно, якість самої вишивальної машини.

Правильно підібраний дизайн

Говорячи про схеми вишивок для вишивальних машин, тобто про розробку дизайну машинної вишивки, маємо на увазі такі характеристики:

  • Відповідність дизайну типу тканини;
  • Щільність стібків та їх напрям;
  • Відповідність стібків розміру створеного дизайну;
  • Мінімальна кількість обрізок ниток тощо.

Чому дизайн має відповідати обраній для вишивання тканині? У залежності від товщини і ворсистості тканини необхідно правильно підібрати щільність стібків та їх напрям. Вишивальний файл має бути розроблений таким чином, щоб стібки розподілялися по дизайну рівномірно: тоді не буде надмірного стягування тканини ниткою, що виглядає непривабливо. Є й інша крайність – надто розріджене накладання стібків, коли крізь них проглядає тканина. Уникнути цього дефекту допоможе точний вибір щільності і виду стібків елементу, який потрібно виконати.

Професійний дизайн дає ще одну відчутну перевагу – мінімізація кількості обрізок нитки. Мала кількість обрізок ниток збільшує продуктивність вишивальної машини і ресурс ножів обрізки.

Загалом, високоякісний вишивальний файл забезпечує 40% якісної вишивки.

Неякісні витратні матеріали нічого не варті

Наступним чинником є придатність витратних матеріалів. Для машинного вишивання використовуються спеціальні вишивальні нитки. Вибір ниток є вкрай важливим, як показує практика, на цьому не варто економити. Неякісна нитка призводить до великої кількості обривів і погано лягає не тканину.

Важливо правильно підібрати вид нитки в залежності від виду вишивки. Для основних робіт вишивальні нитки розподіляються на поліестерові і віскозні.

Обов’язково необхідно використовувати спеціальну нитку для шпульки. Вона є тонка, міцна, добре «співпрацює» з вишивальними нитками. Крім того, на шпульку її вміщується більше ніж звичайної, тобто рідше доводиться міняти шпульку під час роботи, а це впливає і на якість готових виробів, і на продуктивність робочого процесу.

До слова, для фіксації більшості типів тканин необхідно використовувати флізелін, він буває різний, і має бути правильно підібраний.

Любіть свою справу

Велике значення, звичайно, має людський чинник. Від кваліфікації і відношення до роботи оператора вишивальної машини напряму залежить якість кінцевого результату. Наскільки добре фіксується тканина в п’яльцях, чи правильно заправлена нитка в машині, чи правильно підібрана швидкість – все це впливає на високий рівень вишивки. Зазначимо, офіційне представництво «Рікома Україна» реалізує програму «Легкий старт вишивального бізнесу», у межах якої підприємці-початківці разом з придбанням необхідного вишивального обладнання отримують наш фаховий супровід, зокрема навчання операторів.

Золотий стандарт якості = якості вишивальної машини

Роль вибору вишивальної машини для забезпечення якості готової вишивки не можливо переоцінити.

Щоб отримати високоякісний  продукт, вишивальна машина має бути відповідно високої якості і мати досконалу конструкцію. Під час роботи відбувається рух п’ялець в сторони, рух голки, працюють ниткопритягувачі – працює багато механічних вузлів, усім цим керує складна електроніка. Синхронність цих рухів і їх точність, а також високий рівень електронного управління – запорука відмінного результату.

Будемо відвертими, робота на дешевих вишивальних машинах кустарного виробництва, несе масу проблем. Наприклад, в дешевих машинах переміщення рами або механізму зміни кольору відбувається за допомогою звичайних кулькових підшипників низької якості, що не дає можливості досягти точності вишивки. Відтак на вишивці з’являються пропуски і зміщення. Зазвичай, це веде за собою суттєве збільшення кількості обривів і відповідно часу простою машини. І з часом ця ситуація буде постійно погіршуватися.

Машини перевірених брендів мають високоточні лінійні підшипники переміщення, які, звичайно суттєво дорожчі, але дають надзвичайну точність в роботі, і мають в десятки разів більший ресурс.

Тепер поговоримо про двигуни вишивальної машини. Від них залежить уся робота машини: переміщення рами, обрізка нитки, зміна кольору тощо. Ціна двигунів може відрізнятися в багато разів. Але Ви дасте собі правильну відповідь, порівнявши строк служби, точність і стабільність роботи якісної вишивальної машини та «підробок».

Те саме стосується електроніки машини. Добротність вишивки напряму залежить від того, наскільки професійно розроблене програмне забезпечення, яке керує машиною. Тільки перевірені постачальники можуть запропонувати системи керування, які забезпечують максимальну якість виробів. Дешеві машини комплектуються спрощеними електронними системами, які є ненадійними, не мають достатнього функціоналу та стабільності роботи для першокласного результату. Про те, як недопустити помилок при виборі вишивального обладнання детальніше читайте за посиланням.

Фахівці «Рікома Україна» готові надати детальні консультації з усіх питань. Звертайтеся на гарячу лінію 0673968206.


Олександр Якимович

Автор статтіОлександр Якимович, керівник офіційного представництва RiCOMA International Corporation в Україні. Має 15-річний досвід в організації вишивального бізнесу та обслуговуванні вишивальних машин. Ведучий авторських семінарів і майстер-класів по вишивальному бізнесу. Автор статей з відповідної тематики.


Схожі статті: