Вишивка на шкірі: як працює вишивальна машина зі шкірою

вишивка на шкірі, вишивка на шкіряній тканині

ОСОБЛИВОСТІ ВИШИВКИ НА ШКІРІ

Оздоблення вишивкою виробів зі шкіри надає речам індивідуальності і цікавого виду. Вишивкою прикрашають шкіряний одяг і сумки, м’які шкіряні меблі і палітурки, чохли для автомобільних сидінь і гаманці. Можна вишивати як на натуральній шкірі так і на шкірозаміннику. Але потрібно мати на увазі, що вишивка на шкірі має свою специфіку. Технології вишивки на шкірі і кожзамі повинні враховувати всі особливості шкіри як матеріалу. Шкіра – еластичний матеріал, вона має властивість розтягуватися, крім того прокол голки не закривають волокна, як на звичайних тканинах, шкірозамінник – досить твердий матеріал. Все це необхідно враховувати при вишивці на шкірі.

Поради фахівців з вишивки по шкірі

З точки зору технології потрібно звернути увагу на наступні моменти:

По-перше, шкіру обов’язково потрібно продублювати флизелином, так як це еластичний матеріал, який вимагає стабілізації і без дублювання можливі зміщення вишивки. Шкірозамінник майже завжди вже має продублювати основу.

По-друге, дуже важливим є важливо зап’ялювання для вишивання на шкірі. Треба враховувати, що якщо кріпити шкіру в п’яльцях, то в місцях кріплення на шкірі можуть залишитися сліди і після вишивки буде необхідно обробити ці місця паром або спеціальним засобом. Найкраще використовувати бордюрную раму і кріпити шкіру зверху. Крім того, шкіра з флізеліном досить товста і звичайні п’яльця можна пошкодити, якщо фіксувати матеріал в них. Тут також допоможе бордюрна рама. В такому випадку в раму можна закріпити сам флізелін, а на нього просто зверху класти шкіру, для фіксації можна використовувати спеціальний клей для тканини або просто двосторонній скотч. Не всі виробники пропонують таку опцію як бордюрна рама. При виборі вишивальної машини потрібно уточнювати чи є вона в комплекті з машиною.

– Крім того, розробка вишивальних файлів повинна відбуватися з урахуванням властивостей такого матеріалу. Потрібно створювати вишивальний файл з меншою щільністю стібків, так як голка залишає на шкірі отвори, і якщо стежки будуть дуже близько один до одного – то в місцях проколів голки шкіра може порватися. При створенні дизайну вишивки на шкірі потрібно намагатися уникати коротких стібків і закрепок, намагатися щоб в вишивальному файлі було менше обрізок і не було нашарування вишивки.

– Також обов’язково виконувати вишивку важких тканин на столі, так як під вагою матеріалу п’яльця або рама можуть провисати над рукавом вишивальної машини і це буде впливати на якість вишивки.

Вишивка на шкірі

Які нитки для шкіри купити?

Для вишивки на шкірі і шкірозаміннику використовують переважно поліестерові нитки. Вони міцніші і краще «співпрацюють» з таким матеріалом. Необхідно стежити щоб нитка була міцна так як будь-який важкий матеріал вимагає більшої надійності ниток.

Що стосується голок, то в основному використовують звичайні голки для вишивальних машин товщиною 80.

У деяких дизайнах використовується вишивка по шкірі металізованими нитками. В такому випадку дотримуються всіх цих інструкцій і зменшують натяг нитки.

Яка ж вишивальна машина краще працює зі шкірою або шкірзамінником?

При вишивці на такому матеріалі як шкіра і шкірозамінник важливо, щоб конструкція машини була міцна і надійна, важливо правильно розробити дизайн вишивки на шкірі і дотримуватися технології. Всі моделі вишивальних машин Ricoma пристосовані для вишивки на важких матеріалах.

Фахівці офіційного представництва компанії в Україні завжди готові допомогти розробити технологію вишивки на шкірі, надати консультації та поради по будь-яких питань. Ми завжди допоможемо розібратися чому вишивальна машина рве нитку або де придбати вишивальну машину для роботи зі шкірою.


Василь Алєксєєв

Автор статтіВасиль Алєксєєв, провідний менеджер офіційного представництва RiCOMA International Corporation в Україні. Має 15-річний досвід продажів та обслуговування вишивальних машин. Автор статей у фахових журналах та періодичних виданнях.


Схожі статті: